Scope’ta nasıl takipçim olur?

Scope’ta nasıl takipçim olur?

Merhaba mynet sohbet chat okurları sizlere bu yazımızda Periscope, yeni adı ile scope sohbet odalarında canlı yayın yaparken nasıl çok izlenme ve takipçi toplayabiliriz bunlardan bahsedeceğiz.
Bildiğimiz gibi son zamanlarda canlı yayın sohbet platformları git gide çoğalmaya başladı.

Gerek mevcut sosyal paylaşım sitelerinin, yeni güncellemelerle canlı yayını özellikleri getirmesi.

Gerek özel olarak canlı yayın sohbet sitelerinin kurulması. Biz kullanıcılar pek çok olanak sağlıyor. Peki canlı yayın sohbet odalarında nasıl çok izleniriz? ve nasıl çok takipçimiz olur ? Bu soruların cevaplarını bulduk buyurun bakalım.

* Öncelikle kendinize has bir konunuz olmalı, başkalarından gördüğünüz konuları canlı sohbete taşırsanız sıradanlaşmış olursunuz.

* Öz güven çok önemli, kamera karşısında rahat ve kendinizden emin olmalısınız. Bir şey anlatırken açıklayıcı ve konunuza hakim olmalısınız.

* Kılık kıyafet’te çok önemli, kendi tarzınızı izleyenlere yansıtmalısınız, Özenilir olmalısınız ‘’tabi ki kimse pijamalarıyla canlı yayın yapacak değil’’ demeyin sıkça karşılaşıyoruz bu sizi sıradanlaştırır ve ilgi çekmezsiniz.

* Gündemdeki konuları ele alabilirsiniz. Ama benim tavsiyem merak uyandırıcı şeylerden yana. Çünkü herkes Gündemden bir şeyler anlatıyor tabi ki de anlatıma göre değişir.

* Eğer müzik ile uğraşıyorsanız buda sizin için bir artı olur. Sesiniz ve müziğe hakimiyetiniz varsa izleyici oranınız kesinlikle yükselir. Mesela benim takip ettiğim bir kaç kişi var. Bu şekilde bir başlangıç yapabilirsiniz.

* Yayın kalitesi iyi olmalı, yayından kaynaklanacak aksaklıklar, kopmalar, pixselleşmeler, donmalar gibi yayını etkileyecek negatif durumlarda izleyici kaybına sebep veriyor. Bu konuda da dikkat etmelisiniz.

* Belirli bir yayın saatiniz olmalı, Haftanın her günü yayın yapmak istiyorum diyorsanız, belirli bir saatiniz olmalı. Genelde Canlı yayın sohbet odaları akşam saatlerinde yoğun oluyor. Akşam güzel bir saat aralığı izleyici oranınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

* Canlı yayın sohbet odalarında en çok takipçi cinsel odalarda da olabiliyor. Örneğin Cinsel sorunlarla ilgili soru cevap yayını, karşı cins ile cinsellik anlamında bir şeyler yaşamak için tavsiyeler gibi yayınlarda, çok izleyici toplayabiliyor.

Şimdilik bu tavsiyeler işinizi görecektir. Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.

Previous Post Grip salgınını atlatmanın yolları!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir