Cinsel yaşam hakkında tavsiye ve öneriler.

Merhaba Mynet sohbet okurları sizlere hepimizi yakından ilgilendiren ve hayatımızın bir parçası olan cinsel yaşam hakkında bir takım öneri ve tavsiyeler de bulunacağım.

– Bahane bulmak gayet kolay; yorgunum, haftasonuna bırakalım vs. Seks aynı zamanda sağlıklı bir evlilik için çok önemlidir ve sağlığınız için de iyidir. Mutlu bir seks hayatı, stresi azaltır, kalp hastalıkları riskini düşürür ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İşte size tavsiyeler:

* Partnerinizin vücudunu kıyasıya övün, hatta “daha önce böyle bir vücut görmedim” deyin.

* Karşılıklı rızaya büyük önem verin, asla partnerinizi istemediği bir şeye zorlamayın, çocuk gibi tutturmayın.

* Normal zamanlarınızda cinsel hayatınızla ilgili konuşun, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri utanıp sıkılmadan birbirinize anlatın.

* Tahrik edici birşeyler okuyun, Erotik edebiyat, cinsel duygularınızı uyandırmaya ve havaya girmenize yardımcı olacaktır.

* Romantizme önem verin, alışılmış bir cinsel ilişki değilde, partnerinizi şaşırtmayı deneyin. Hiç beklenmedik bir akşam yemeği ve ardından en sevdiğiniz dans müziği arzularınızı harekete geçirecektir.

* Cinsel yaklaşımdan önce konuşmayı deneyin, partnerinizin zihinsel olarak rahat olmasını sağlayın. Onu rahatlatacak cümleler kurun. Onunla yaşamış olduğunuz ilişkinin sizdeki değerinden bahsedin, hoşuna gidecek iltifatlar edin.

Bazen insan tamamen hazırdır, bazende sarılıp tek bir sefer öpüşmek ön hazırlık için yeterli olabilir ve üstelik her zaman geniş zamanı beklemek diye bir şart da yokturCinsel ilişki istenildiği için değil karşılıklı hissedilen duyguların bir mükafatı olarak düşünmek, birbirinize verdiğiniz değeri fark ettirecektir. ‘’ İşimi göreyim yeter’’ , ‘’Bu akşamda yapalım’’ gibi negatif yaklaşımlar cinsel hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Unutmayın; ‘’size nasıl davranılmasını istiyorsanız karşınızdakine de o şekilde davranın. ‘’

Bir sonraki konuda görüşmek üzere..

Previous Post Whatsapp Yasaklanacak`mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir