Cinsel iletişim ve Cinsel tatmin!

Merhaba mynet sohbet chat okurları sizlere bu konumuzda cinsel sohbet nasıl yapılır nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsedeceğiz.

Hayatımızda önemli rol oynayan cinsellik, her yetişkin için ilk sırada gelir. Cinsel anlamda bir şeyler yaşamak yada sohbet etmek için dikkat etmemiz gereken şeyler vardır. Karşınızdaki insanla cinsel anlamda yakınlaşmak istiyorsanız aceleci olmamalısınız. Konuyu hemen cinselliğe getirip, kestirip atmak işinizi çok zorlaştırabilir. Günümüzde İnternet kullanıcılarının çoğu bu durumdan şikayetçi peki hiç öz eleştiri yapıyor musunuz? İşte cinsellikte bilmemiz gereken Önemli başlıklar.


CİNSEL İLETİŞİM

Kadınlar, partnerleriyle cinsellikle ilgili daha fazla iletişim kurmak isterler ama bu iletişimi başlatmaktan çekindikleri için cinsel isteklerinin ve tercihlerinin partnerleri tarafından sorulmasını beklerler. Ancak erkekler de genellikle cinselliğin tamamen kendi sorumluluklarında olduğunu, cinsel ilişkinin tüm aşamalarını kendilerinin yönlendirmeleri gerektiğini düşündükleri ve cinsellik konusunda her şeyi bildiklerine inandıkları için partnerlerinin isteklerini ve tercihlerini göz ardı ederler. Cinsel iletişim, cinsel ilişki kurma isteğinin partnere ifade edilmesinde de önemlidir. Erkekler cinsel ilişki isteklerini partnerlerine doğrudan söyleme konusunda rahat davranırlar. Kadınlar ise cinsel ilişkiye girmek istediklerini partnerlerine açıkça söylemek yerine dolaylı olarak anlatarak ya da dokunuşlarla ifade ederler.

CİNSEL TATMİN

Kadınların cinsel tatmine ulaşması erkeklerin cinsel tatmine ulaşmasından daha karmaşık ve daha uzun bir süreçtir. Kadınlar için cinsel performans değil, duygusal tatmin ve cinsel tatmin birlikteliği önemdir. Erkekler içinse, cinsel tatmin cinsel performansa eşdeğerdir. Kadınların yaptıkları gibi orgazm taklidi yapma olanakları olmadığından, performansları ölçüsünde cinsel tatmin sağlarlar. Bu nedenle de erkekler performans kaygısı yaşarlar ama kadınların çoğu zaman böyle kaygıları olmaz. Erkekler cinselliği dokunarak, sevişerek hazırlık yapmadan doğrudan penis-vajina birleşmesi olarak yaşadıklarında da boşalabilirler ama kadınlar sevişmenin olmadığı bir cinsel ilişkide duygusal tatmin sağlayamadıklarından cinsel tatminleri ya olmaz ya da eksik kalır. Kadınlar cinsel tatmine ulaşmak için heyecanlandırıcı dokunuşlara, sevgi sözcüklerine ve belli bir süreye ihtiyaç duyarlar. Erkeklerse cinsel arzuları uyandıktan sonra daha kolay ve daha kısa sürede cinsel tatmine ulaşabilirler.


* Başlıkları incelediğimizde aslında nasıl bir yol izlememiz gerektiği ap açık ortada. Karşı cinse karşı küfürlü, argo, sert, saygısız ve bu tarz olumsuz etki bırakacak tarzda davranışlar cinsel anlamda yaklaşmanızı olumsuz etkileyecektir. Öncelikle karşı tarafın cinsel anlamda sizden ne beklediğini öğrenmeniz yakınlaşmanızda size fayda gösterecektir.

 

Umarım yazımız hoşunuza gider ve işinize yarar. Bir sonraki konumuzda görüşmek üzre.

Previous Post Sinüzit nedir ve türleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir